5G
Haziran 1, 2020

Ben önceden belirlenmiş, normal programıma göre -eğer pandemi olmasaydı- bugün İsviçreli bir grupla Nemrut dağına çıkmış, Adıyaman’da yatıyor olacaktım. Fakat onun yerine bütün gün evde cam sildim. Ama şikayet etmiyorum, insan hangi konuya yoğunlaşırsa onunla ilgili yeni bilgiler ediniyor. Örneğin bugün Youtube videolarından, cam silmek için en iyi yöntemin sıcak suya şampuan ve beyaz sirke karıştırmak olduğunu öğrendim. Hakikaten tatbik ettikten sonra epeyce memnun kaldım. Sirke parlaklık sağlıyor, tavsiye ediyorum.

Camları dışardan silerken komşularımla sohbet ettim, apartmanda herkesin birbiriyle kavgalı olduğunu öğrendim: Zemin katlarda oturanların bahçede iş konuşması yapması, köpek besleyenlerin köpeklerinin havlamaları, geceleri yüksek sesle çıkarılan müstehcen gürültüler meğer hep kavga konusuymuş. Ben tavuk gibi 9’da yatıp 6’da kalktığım için tabii birşey anlamamışım, zaten en son benim haberim olur hep.

Ya tamam bazı kayıplar verilecek ama, bence normale dönülmesi herkes için hayırlı olacak: Millet hepten birbirine sarmaya başlayacaktı biraz daha evde kalsaydık. Senem Uygur, Apartman’dan bildirdi. İyi akşamlar efenim.

Comments are closed.